بررسی اختلافات زناشویی مشکلات بین زوجین

مشکلات بین زوجین سبب می گردد که آسایش و شادی از زندگی مشترک رخت بربنند و اگر زوج دارای فرزند نیز باشند این اختلافات و مشکلات بین زوجین در روحیه آنها بسیار اثر سوء میگذارد. پس توصیه ما این است که پیش از آن که مشکلات زوجین رو به وخامت برود، برای بهبود آن به مشاوره زناشویی رو آورند.

مشکلات بین زوجین

مشکلات بین زوجین

همواره میان زوج‌ها مشکلات زیادی وجود داشته است که به فراخور فرهنگ، سن، عادات و معلومات متفاوت است.
باید دانست که در حل این مشکلات باید تا آنجا که می‌توانیم سریع عمل کنیم .
و بدترین راه حل، فراموش کردن و نادیده گرفتن این مشکلات است.

مشکلات ارتباطی رایج بین زوجین

موضوع جدیدی که به عنوان یکی از عوامل مهم مشکلات ارتباطی بین زوجین مطرح می‌شود و تاکنون موضوع شناخته شده‌ای نبوده است، موضوع هوش عاطفی است.
روانشناسان بر پایه تحقیقات بسیار به این نتیجه رسیده‌اند که غیر از عواملی مانند همسانی عقاید، سطح اجتماعی، اهداف و … موضوع مهم‌تری وجود دارد که باعث ایجاد تفاهم و درک احساسات همسر می‌شود که همسانی هوش عاطفی است.

اختلافات زناشویی

اختلافات زناشویی در هر دوره‌ای از زندگی زوجین رخ می‌دهند.
معمول‌ترین این اختلافات در سال‌های ابتدایی و در سال‌های ابتدایی دهه دوم زندگی مشترک است.
در سال‌های اول زوجین شناخت کافی از هم ندارند و طبیعی است که اختلافاتی داشته باشند، اگر آنها را با هوشمندی و آگاهی حل کنند بخش بزرگی از راه را رفته‌اند.
در سال‌های پایانی دهه اول زوجین باید عشق خود را بازسازی کنند زیرا احساسات آنها تا حدودی تغییر کرده است و اگر به فکر ایجاد تنوع نباشند ممکن است پیوندهای عاطفی خود را آسیب‌پذیر ببینند.

دعوای شدید زن و شوهر

گاهی اوقات اختلاف ساده زوجین با عدم هوشیاری، بی‌صبری و بی‌احترامی همراه می‌شود.
هرگز در میان یک بحث پر تنش مسائل اساسی را بیان نکنید، هرگز بی‌احترامی نکنید چرا که هر دعوای شدید اثراتی مخرب و پایدار خواهد داشت.

اختلافات زن و شوهر

گاهی ندانستن اصول اساسی یک رابطه موفق منجر به اختلافات زناشویی می‌شود.
زوجین می‌توانند به هر بهانه‌ای به جای شنیدن حرف یکدیگر، تفاهم و تعامل، به ایستادن در برابر هم روی بیاورند.
در این مواقع معمولاً بدون دخالت شخص سومی راه حلی پیدا نمی‌شود.

راه‌حل اختلافات زناشویی

این راه‌حل‌ها که با وجود شخص سومی آغاز می‌شود:
همان‌قدر که می‌تواند مفید باشد خطرناک نیز است.
اگر فرد سوم، انسانی متخصص، مانند یک مشاور کار کشته باشد شاید بتواند با شناخت خصوصیات و ویژگی‌های زوجین راه‌حل‌های مفیدی را پیشنهاد کند.
اما چنانچه فرد سوم از این درجه تخصص و حسن‌نیت برخوردار نباشد و خصوصاً اگر جانب‌دارانه برخورد کند و حق را به یکی از دو طرف بدهد ممکن است اختلافات را عمیق‌تر کند.

دعواهای شدید بین همسران را چطور باید حل کرد؟
به مشاوری مراجعه کردم که راهنمایی غیراصولی را به من ارائه دادند، چطور باید مشاوری قابل اطمینان پیدا کنم؟
همسرم بدبین است، با او چه باید بکنم؟
خانواده همسرم از من بیزار هستند من هم تحمل این وضعیت را ندارم آیا همسرم باید به خاطر من خانواده‌اش را رها کند؟
آیا خیانت ، پایان یک رابطه زناشویی است؟

برای یافتن پاسخ سؤالات خود در این زمینه کافیست که با این دو شماره با مشاوران ما در ارتباط باشید که به بهترین راه‌ حل در هنگام مواجه شدن با مشکلات و اختلافات زناشویی خود دست پیدا کنید.

الو سلام مشاور
الو سلام مشاوره

29 پاسخ
 1. مهسا
  مهسا گفته:

  سلام
  مادر شوهرم خیلی تو زندگیم دخالت میکنه و همسرمم همش به حرف مادرش گوش میده نمیدونم باید چی کار کنم زندگیم داره از هم میپاشه خواهش میکنم کمکم کنید

  پاسخ دادن
 2. احمد وجمرودی
  احمد وجمرودی گفته:

  بنده دوست ندارم همسرم مطلقا از خانه خارج بشه، با توجه به رسمیت حق تکمین عام، آیا میتوانم چنین درخواستی از دادگاه داشته باشم که ایشان در صورت خروج از خانه ناشزه شناخته شوند؟

  پاسخ دادن
  • زهره بی آزار
   زهره بی آزار گفته:

   سلام.خیر.نخست اینکه نشوز که در شرع مقدس به آن اشاره شده است شرایط بسیار پیچیده و خاصی دارد و شما نمیتوانید به هر بهانه ای همسر خود را در خانه حبس کنید و دوم اینکه ایشان در این صورت با اثبات عسر و حرج میتوانند از شما طلاق بگیرند

   پاسخ دادن
 3. احمد
  احمد گفته:

  سلام من همسرم خیلی دروغ میگه وبلافاصله منکر میشه.
  مثلا الان یک اشتباهی میکنه بلافاصله میگه من نبودم قسم میخوره و میگه کار تو بود تو گفتی .
  من الان واقعا نمیدونم باهاش چیکار کنم ۸ ساله دارم میگم خودتو درست الانم فقط بخاطر بچم نشستم والا من حتی ۱ لحظه هم نمیتونم تحملش کنم

  پاسخ دادن
  • سارا رئوفی
   سارا رئوفی گفته:

   سلام آقای احمد.
   قطعا دروغ گویی مشکل بزرگی در زندگی است خصوصا در زندگی مشترک.
   اما قطعا مشکلی است که قابل حل است.
   پس با مشاوران ما تماس بگیرید.
   ۰۹۲۲۱۲۳۱۸۹۲
   ۰۹۲۲۱۱۰۱۸۹۲

   پاسخ دادن
 4. مهشید
  مهشید گفته:

  سلام. من ببن جدا شدن از همسرم مردد هستم. همسرم دست به زن داره. وقتی مطلبی که باهاش در میون میذارم باب میلش نباشه شروع به داد و بیدا میکنه و اکثرا کتکم میزنه. ولی وقتی آروم میشه انگار ی آدم دیگه میشه. واقعاً سردرگمم لطفاً اگر کسی تجربه مشابه داره راهنماییم کنه

  پاسخ دادن
  • سارا رئوفی
   سارا رئوفی گفته:

   سلام مهشید جان.
   با توجه به این رفتارهایی که از همسرت مطرح کردی قطعا ایشون نیاز به درمان دارند.
   لطفا با مشاوران ما در ارتباط باشید تا تصمیم اشتباهی نگیرید.
   ۰۹۲۲۱۲۳۱۸۹۲
   ۰۹۲۲۱۱۰۱۸۹۲

   پاسخ دادن
 5. zoha
  zoha گفته:

  سلام شوهر من به همه چی دید منفی داره نمیدونم چیکار کنم که از منفی گرایی دست برداره به خاطر همین حس هر کار میکنم به من اعتمادشو از دست میده میشه کمکم کنید

  پاسخ دادن
  • سارا رئوفی
   سارا رئوفی گفته:

   سلام.
   شما باید با راهنمایی مشاور راهکارهایی را پیش بگیرید تا بتوانید به همسر خود کمک کنید تا از این مشکل رها شده و دوباره اعتماد و خوشحالی را به زندگی خود بازگردانید.
   ۰۹۲۲۱۲۳۱۸۹۲
   ۰۹۲۲۱۱۰۱۸۹۲

   پاسخ دادن
 6. MEHIYA
  MEHIYA گفته:

  من چندسال پیش ب اجبارمادرم ازدواج کردم بعدازهشت سال زندگی حس میکنم ن تنهااورادوست ندارم بلکه ازاو متنفرم چون گذشته بشخصه دیگری علاقه داشتم وبعدازازدواجم شوهرم خبردارشد وکمی هم شکاک هست خانواده اش خوبن من دراین چندسال دچارافسردگی شدم و ازتموم مردابدم میا میخواستیم توافقی جداشیم ولی ب خاطر پسرم دودلم و نمیدونم کدوم راه درسته ضمن اینکه باهمسرم کااااملا ب بن بست خوردم چ کنم؟؟؟

  پاسخ دادن
  • سارا رئوفی
   سارا رئوفی گفته:

   سلام با توجه به شرایط سخت و پیچیده ای که دارید و از طرفی دچار افسردگی هم شده اید بهتر است هر چه زودتر برای رفع مشکلات خود و خروج از این بن بست با مشاوران ما تماس بگیرید.
   ۰۹۲۲۱۲۳۱۸۹۲
   ۰۹۲۲۱۱۰۱۸۹۲

   پاسخ دادن
 7. مهسا
  مهسا گفته:

  سلام شوهرم کار میکنه پولش رو میزاره خونه مامانش پس انداز میکنه خواهرم اعتراض کرداونم با کمال پر رویی با خوارم دعوا کرد موندم چیکار کنم خیلی به مامانش وابسته هستش نمیزاره من خونه فامیلم برم منم از حرص اون خونه فامیل اونم نمیرم تازه ازدواج کردیم

  پاسخ دادن
  • سارا رئوفی
   سارا رئوفی گفته:

   سلام خانم مهسا.
   مطرح کردن مشکلات زناشویی با خانواده ها اصلا کار درست و صحیحی نیست، چون خانواده شما با طرفداری از شما مشکل شما را بیشتر و حادتر می کنند، و اینکه اصلا در این موارد لج بازی کردن کار درستی نیست، شما باید سعی کنید مشکل خود را با همسرتان دو تایی حل کنید و با راه حل های زنانه ای که بلد هستید همسرتان را به خودتان نزدیک کنید نه اینکه او را از خود دور کنید.
   قطعا شما اشتباه کرده اید برای جبران اشتباهات خود با مشاوری مطمئن در این زمینه صحبت کنید.
   ۰۹۲۲۱۲۳۱۸۹۲
   ۰۹۲۲۱۱۰۱۸۹۲

   پاسخ دادن
  • سارا رئوفی
   سارا رئوفی گفته:

   سلام.
   ممکن است که همسر شما از خانواده شما حرفی یا رفتاری دیده باشد که حساس شده باشد، و یا نگران از دست دادن شما توسط آنها باشد، و این هم قطعا عدم تفاهم نیست با صحبت کردن با یک روانشناس متخصص و با تجربه به راحتی میتوانید با راهکارهای آن مشاور این مشکل را حل کنید.

   پاسخ دادن
 8. Sahel
  Sahel گفته:

  سلام یکی کمکم کنه الان ۸ ماهه عقد کردم.نامزدم خیلی خوبه اخلاقش همجوره راضیم ازش اما نمیتونم علاقه ی بیش از حدش ب خانوادش مثلا ما عقد کردیم خانوادش ی روسری برام نیاوردن .جلو اقوام کوچیکم کردن مادرشوهرم همیشه میخاد جلو شوهرم خودشو خوب نشون بده حتی جلویه منم این گونست اما دیگ من شناختمش.اگ یک ماهم خونشون نرم ی پیام بهم نمیده اصلا مهم نیس برم یانه.بده مدتی با همسرم رفتیم خرید اونم برا این ک من کلی گفتم .همین ک پامو گذاشتم داخله مغازه گفت برا مامانم مانتو بخرم رفتم دوقدم اونورتر گفت برا خواهرم چیزی نخریدم .خیلی ناراحتم کرد چون واقعا شوهرم وضعش انقد خوب نیس ک توانایی همچین چیزی رو داشته باشه صب تا شب داره برایه خانوادش کار میکنه شده مرده خونه.بهش میگم دلم میخاد دیگ برا ایندمون کار کنی .دلم میخاد هزارتومنم در میاری بزاریم برا اینده اما نمیسه ک نمیشه همش خانوادش😢😢 هزار تومن برامن چیزی بخره باید برا خانوادشم بخره.برامن گوشی خرید برا خاهرشم خرید کلی قرض بالا اورد.چیکار کنممم😭😭همش اختلاف داریم قبول نداره مامانش خوب نیس.یک قدم مادرشوهرم برا شوهرم و زندگیمون پا پیش نمیزاره من نمیخام با مامانش بد باشه اما میخاممم براشون پول خودشو خرج نکنه .ن خونه داریم ن چیزی هیچی هم برا شرو نداریم.😢😢😢

  پاسخ دادن
  • سارا رئوفی
   سارا رئوفی گفته:

   خانم ساحل سعی کنید این مسائل را حتما با یک مشاور قابل اعتماد و متخصص در این زمینه مطرح کنید تا به صورت ریشه ای با مشکل شما برخورد شود. تا از این جای زندگی شما تصمیم های درستی گرفته شود و برخوردهای درستی انجام شود.

   پاسخ دادن
  • سارا رئوفی
   سارا رئوفی گفته:

   خانم ساحل سلام.
   شما باید با مشاوری در این زمینه مشورت کنید و سعی کنید از حساسیت های خودتون کم کنید و سعی کنید بر این تفکر غلبه کنید که چرا باید از همسر خود متنفر باشید!!؟
   تا با کمک مشاور اختلافات زناشویی شما بررسی شود و برای تک تک آنها راه حل توصیه شود.
   اما شما ابتدا باید در خودتون به دنبال راه حل باشید و مشکلات درونی خود را برطرف کنید.
   منتظر شنیدن صدای شما هستیم.
   ۰۹۲۲۱۲۳۱۸۹۲
   ۰۹۲۲۱۱۰۱۸۹۲

   پاسخ دادن
 9. Sahel
  Sahel گفته:

  هرچقدم براش دلیل میارم اینجوریه فلانه حرفی نمیزنه.تا یه هزارم درمیاره مامانش میگه برو خونه هیچی نداریم اینو بخر اونو بخر.ته جیبش چیزی نمیمونه.کم اوردم بدجووور.روزه اول خانوادم میگف نمیتونی با همچین شخصی کنار بیای حتی مشاورم یبار بهم گفت علاقه ی بیش از حده خانوادش نمیتونی کنار بیای من چیکااار کنم میخام باهاش زندگی کنمم اما هروز دعوااا خستمون کرده

  پاسخ دادن

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *